Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dodatek osłonowy - Czyste powietrze

Dodatek osłonowy został wprowadzony mocą ustawy w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, aby zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.
KOMU PRZYSŁUGUJE?
Przyznanie dodatku osłonowego będzie uzależnione od spełnienia określonego kryterium dochodowego wynoszącego:
• w gospodarstwie jednoosobowym maksymalnie 2.100 zł miesięcznie,
• w gospodarstwie wieloosobowym maksymalnie 1.500 zł miesięcznie na osobę.
W przypadku przekroczenia kryterium dochodowego kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł

Wysokość dodatku osłonowego uzależniona jest od liczby osób w gospodarstwie domowym oraz stosowanego w nieruchomości źródła ogrzewania.

Dodatek osłonowy wyniesie rocznie:
• gospodarstwo jednoosobowe – 400/500 zł
• gospodarstwo 2-3 osobowe – 600/750 zł
• gospodarstwo 4-5 osobowe – 850/1 062,50 zł
• gospodarstwo 6 i więcej osobowe – 1.150/1.437,50 zł
Wyższa kwota dotyczy gospodarstw stosujących następujące źródła ogrzewania: kocioł na paliwo stałe tj. zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi – wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Wnioski o dodatek można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kornowacu od 24 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. Elektronicznie wnioski można składać od 4 stycznia 2022r. Wnioski złożone w formie elektronicznej muszą być opatrzone kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Wnioski złożone po terminie 31 październik 2022r. będą pozostawione bez rozpoznania.

W przypadku wniosków złożonych do dnia 31 stycznia wypłata będzie realizowana w dwóch ratach tj. do 31 marca i do 2 grudnia. W przypadku wniosków złożonych po 31 stycznia wypłata dodatku nastąpi do dnia 2 grudnia 2022 w  kwocie 100% dodatku.

Pobierz wniosek wraz z informacją RODO

Instrukcja wypełnienia wniosku >>>>

AKTUALNOŚCI:

Zaświadczenie do Programu Czyste Powietrze

Utworzono dnia 10.03.2022

Osoby potrzebujące zaświadczenie o wysokości dochodu proszone są o złożenie wniosku o wydanie takiego zaświadczenia w OPS Kornowac. Zaświadczenia wydawane są na bieżąco w zależności od indywidualnej sytuacji dochodowej wnioskodawcy. Zaświadczenie do Programu Czyste Powietrze jest...

czytaj dalej na temat: Zaświadczenie do Programu Czyste Powietrze

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Głos seniora - czytaj!

Wakacyjna "Herbatka u Joli"