Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością - 2024

Utworzono dnia 24.08.2023

W związku z rozpoczętym naborem wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby
z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

Wójt Gminy Kornowac i Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby, które chciałyby skorzystać z usług Asystenta Osobistego w 2024 roku do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kornowacu.

Adresatami Programu są:

  • dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  • osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
  • o znacznym stopniu niepełnosprawności,
  • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • oraz z orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Kluczowym celem programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym dla osób z niepełnosprawnościami. Usługi asystenckie mogą uzupełniać usługi opiekuńcze, nie mogą ich jednak zastępować.

UCZESTNICY PROGRAMU NIE PONOSZĄ ODPŁATNOŚCI ZA USŁUGI ASYSTENTA.

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Głos seniora - Sierpień!

Logo Gminy Przyjaznej Seniorom

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 47

W tym miesiącu: 63

W poprzednim miesiącu: 215

Wszystkich: 6815