Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Osoby z niepełnosprawnością/PFRON

Osoby niepełnosprawne określa się w polskim prawie jako osoby, których stan fizyczny, psychiczny lub umysłowy trwale lub okresowo utrudnia, ogranicza bądź uniemożliwia wypełnienie ról społecznych, a w szczególności zdolności do wykonywania pracy zawodowej, jeżeli uzyskały orzeczenie o zakwalifikowaniu przez organy do jednego z trzech stopni niepełnosprawności (znacznego, umiarkowanego, lekkiego) oraz o niezdolności do pracy.

Osoby niepełnosprawne dzieli się według różnych kryteriów: rodzaju niepełnosprawności, okresu życia w którym ona wystąpiła oraz stopnia niepełnosprawności.

Informacje na temat uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności znajdują się tutaj.

Informacje na temat uzyskania orzeczenia o niezdolności do pracy ZUS - zaglądnij na stronę www.zus.pl

Szczegółowych informacji o możliwości uzyskania orzeczeń oraz wsparcia ze strony instytucji udzielają pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy pod numerem tel. 032 430 12 11.

Polecamy również stronę www.niepelnosprawni.pl

AKTUALNOŚCI:

Fundusz Solidarnościowy!

Utworzono dnia 11.07.2023

Gmina Kornowac realizuje dwa Programy z Funduszu Solidarnościowego w roku 2023r.  Program Opieka Wytchnieniwowa - edycja 2023 oraz Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej - edycja 2023. Zajrzyj w menu boczne Fundusz Solidarnościowy  

czytaj dalej na temat: Fundusz Solidarnościowy!

Zaglądnij też PFRON

Utworzono dnia 21.07.2020

Naszym celem jest wyrównywanie szans i poszanowanie praw osób niepełnosprawnych. Dbamy o usuwanie barier w życiu codziennym, nauce, pracy i pełnieniu ról społecznych. Wspieramy osoby niepełnosprawne Troszczymy się o utrzymanie miejsc pracy. Przekazujemy dopłaty...

czytaj dalej na temat: Zaglądnij też PFRON

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Głos seniora - Sierpień!

Logo Gminy Przyjaznej Seniorom